Nikotín je alkaloid, ktorý v ľudskom tele pôsobí ako silná droga vyvolávajúca závislosť. Mnohí ľudia však nevedia, že je prudkým jedom. V cigaretách je obsiahnutý len v malom množstve, takže ani pri nadmernej konzumácii nedokáže priamo privodiť smrť. Môže ale viacerými spôsobmi negatívne vplývať na zdravie, preto je lepšie vyhýbať sa mu. A práve v tomto smere vie byť skvelou voľbou elektronická cigareta bez nikotínu.

Nikotín a jeho škodlivé účinky

Hneď na úvod je potrebné poznamenať, že nikotín rozhodne nie je najškodlivejšou zložkou cigariet. Najväčšie nebezpečenstvo predstavuje decht a samotný dym, ktorý je plný karcinogénnych látok. No ani nikotín nie je úplne bez viny. V prvom rade, práve on je príčinou závislosti a dobrého pocitu z fajčenia. Jednoducho, bez neho by si väčšina fajčiarov cigaretu pravdepodobne nikdy nedopriala.

Vedeli ste, že? Nikotín vplýva na centrálny nervový systém. Prináša pocity uvoľnenia, zmierňuje stres, môže zlepšovať pamäť a schopnosť sústrediť sa.

Vplyv na srdcovú frekvenciu i trávenie

Čo sa negatívnych účinkov týka, nikotín môže nepriaznivo vplývať na kardiovaskulárny systém. Narúša optimálnu frekvenciu srdcového tepu a neraz je príčinou zvýšeného krvného tlaku. Mnohí fajčiari sú náchylnejší na problémy s tráviacim traktom – či už priamo so žalúdkom alebo s črevami. Nikotín dokáže spôsobovať bolesti hlavy, nadmerné potenie, slinenie, nevoľnosť či zvracanie.

Elektronická cigareta bez nikotínu – toto sú jej benefity

Pokiaľ si radi užívate relax pri dyme, ideálnym riešením, ktoré nahradí klasické cigarety, je elektronická vodná fajka.Tá svojím telom pripomína klasickú cigaretu, avšak neobsahuje nikotín. V prípade fajok Elizz si môžete vyberať z množstva rôznych jedinečných príchutí.

Odvykanie od cigariet

Pokiaľ ste sa rozhodli odvykať od cigariet, elektronická vodná fajka vám môže veľmi pomôcť. Vždy, keď budete mať chuť zapáliť si, jednoducho si potiahnete. Do tela pritom neprijmete nikotín, takže závislosť postupne opadá bez toho, aby ste to pociťovali na výrazných abstinenčných prejavoch.

Nedráždi hrdlo a pľúca

Pri fajčení elektronických vodných fajok Elizz sa neuvoľňuje decht či popol. Dym je vyrábaný zo špeciálnych náplní, ktoré môžu mať rozličné príchute. Dokonca, obsahujú aj niekoľko dôležitých vitamínov! Nebudete tak pociťovať dráždenie v hrdle či iné negatívne účinky.

Hustý dym, ktorý si zamilujete

Pokiaľ vás fascinuje dymové umenie – vytváranie krúžkov či rôznych iných obrazcov, elektronické vodné fajky si jednoducho zamilujete. Ich hustý dym je ako stvorený na rôzne zábavné experimenty.

Elektronická cigareta bez nikotínu je tak skutočne skvelým riešením pre každého. Vyskúšajte si ju aj vy.

Napíšte komentár